Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 5.11.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (5.11.2017 r.).

  1. Dzisiejsza listopadowa niedziela, jak wszystkie pozostałe w ciągu roku liturgicznego, przypomina nam o zmartwychwstaniu Pana Jezusa.
  2. Do 8 listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować dar odpustu zupełnego za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji, spełniwszy pozostałe zwykłe warunki odpustu, to znaczy: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego.
  3. W czwartek, 9 listopada, świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Bazylika Laterańska jest katedrą Rzymu i matką wszystkich kościołów świata.
  4. W przyszłą sobotę, 11 listopada, przypada nasze narodowe Święto Niepodległości. Chcemy w tym momencie szczególnie pamiętać o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Pamiętajmy w tym dniu o wywieszeniu naszej narodowej flagi. W naszym kościele tego dnia specjalną Mszę Świętą w intencji Ojczyzny i o pokój na świecie będziemy sprawowali o godz. 9.00.
  5. Przyszłą niedzielę będziemy przeżywali jako Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
  6. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na tzw. wypominki za zmarłych. Wypominki jednorazowe czytamy do 8. listopada, roczne w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 7.00 i 9.00.
  7. Dziękujemy za ofiary na remont dachu naszego kościoła. W październiku zebrano 13 945 zł. Dotychczas po 9. tygodniach pracy zostały zapłacone rachunki  na kwotę 209 996,50 zł. Tym samym łączna kwota posiadanych środków wynosi obecnie 68 468,50 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcą. W zakrystii są do odebrania listy na miesiąc listopad.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 10 XI – św. Leon Wielki, papież i doktor Kościoła.
  • 11 XI – św. Marcin, żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu został biskupem w

Intencje Mszalne od 5.11.2017 do 12.11.2017 r.

Niedziela – 5.11. 2017

  7.00                    + Za zmarłe siostry Żywego Różańca – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Władysław i Anna Ficek, Bogdan syn.                                                     

11.00                  + Józefa (ona) Mazgaj w 1 r. śm.                                                               

15.00                  + Jan Kulawik, Maria żona, Władysława córka – od syna Władysława.     

PONIEDZIAŁEK  6.11. 2017   

  7.00                   + Bogusława Malatyńska    (od kuzynki Chrząścik  z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                       

17.00                  + Jan i Karolina Danielczak.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

WTOREK     7.11. 2017

  7.00                    + Rozalia Szpila     (od sąsiada Stefana Szmaciarza).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Krystyna Biel    (od rodz. Sujdaków).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               

ŚRODA  8.11. 2017 

   7.00                + Józef  Szpila     (od sąsiadów Patyków).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Franciszek i Aniela Kulawik, Józef Jarek, Mieczysław Kurzański.                                                                                                                                                                                                             

CZWARTEK     9.11. 2017

    7.00                 + Antonina Chachuła   (od Wandy i Jana Saługów).

  17.00                + Roman Kosek     (od szwagra z Jaworzna z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                        

PIĄTEK        10.11. 2017                          

  7.00                    + Wacław Buzdygan   (od kuzynki Anny).    

17.00                  + Julia Dębska   (od rodz. Kowalskich).                                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                              SOBOTA    11.11. 2017                                         

  7.00                   + Helena Urbańczyk w 8 r.

  9.00      Za  Ojczyznę                                                                                                                         

17.00                  + Woskowicz Jan, Maria żona.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Niedziela  – 12. 11. 2017

  7.00                    + Irena Gąska w 3 r. śm. i zm. Rodzice.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Kazimierz Żądło w r. śm. i zm. Rodzice.                                                     

11.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Klaudii w 18 r. ur.                                                               

15.00                  + Stanisław Buzdygan w r. śm., zmarli Rodzice i Jan syn.