Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 12.11.2017.r.

Ogłoszenia parafialne – (12.11.2017 r.).

  1. Dzisiaj w 32. Niedzielę zwykłą solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakrament. Z okazji wczorajszego Święta Niepodległości zapraszamy dzisiaj do naszego Domu Ludowego o godz. 16.15 na program słowno-muzyczny ,,Niepodległa, Niepokorna,, oraz wspólny śpiew polskich pieśni patriotycznych.
  2. Zebranie Parafialnego Zespołu Caritas w środę o godz. 18.00 na plebanii.
  3. W czwartek 16 listopada wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Ostrobramską – Matkę miłosierdzia. Nasze myśli pobiegną tego dnia do Ostrej Bramy w Wilnie.
  4. W piątek z racji 3. piątku miesiąca koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. wieczornej.
  5. Zapraszamy młodzież, która chciałaby wziąść udział w przedstawieniu Misterium Męki Pańskiej na spotkanie w piątek o godz. 19.00 do salki pod plebanią.
  6. W niedzielę 19. listopada organizujemy wyjazd do Myślenic na spektakl pt. ,,Kłamstwo,,. Zbiórka wszystkich, którzy się zdeklarowali o godz. 13.30 na parkingu przy kościele.
  7. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Julii Kaszuba. Módlmy się w Jej intencji.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 13 XI – w poniedziałek św. Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn, eremici i misjonarze, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni na ołtarze (wspomnienie obowiązkowe);
  • 17 XI w piątek – św. Elżbieta Węgierska, zakonnica (wspomnienie obowiązkowe);
  • 18 XI – w sobotę bł. Karolina Kózkówna, dziewica i męczennica(wspomnienie obowiązkowe).

Intencje Mszalne od 12.11.2017 do 19.11.2017 r.

Niedziela – 12.11. 2017

  7.00                    + Irena Gąska w 3 r. śm. i zm. Rodzice.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Kazimierz Żądło w r. śm. i zm. Rodzice.                                                     

11.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Klaudii w 18 r. ur.                                                               

15.00                  + Stanisław Buzdygan w r. śm., zmarli Rodzice i Jan syn.     

PONIEDZIAŁEK  13.11. 2017   

  7.00                   Dziękczynna w 81 r. urodzin o zdrowie i bł. Boże.                                                                                                                                                                                                                                                       

17.00                  + Jacek Sęk – od rodziny Zemłów.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

WTOREK     14.11. 2017

  7.00                    + Rozalia Szpila     (od sąsiadów Pierzynków).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Stanisława Jarczyk    (od Jana i  Barbary Jarków z córkami).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                ŚRODA  15.11. 2017 

   7.00                + Maria Mazgaj     (od Izabeli i Marka Skowrońskich).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Franciszek Szpila     (od wnuczki Justyny z rodz.).                                                                                                                                                                                                            

CZWARTEK     16.11. 2017

    7.00                 + Genowefa Pająk   (od wnuczki Katarzyny z Tadeuszem).

  17.00                + Maria Warchoł     (od córki z mężem).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

PIĄTEK        17.11. 2017                          

  7.00                    + Józefa (ona) Mazgaj   (od wnuczki Renaty z mężem).    

17.00                  + Stanisława (ona) Paździor   (od wnuczki Karoliny i Gabrysi).                                                                                                                                                                                                                                                       

    SOBOTA    18.11. 2017                                         

  7.00                   + Jan i Stefania Szymańscy, Józef i Adolf – synowie.

17.00                  + Jacek Sęk – od rodziny Gaudynów.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Niedziela  – 19. 11. 2017

  7.00                    + Stanisław Wątroba     (od siostry Marii).                                                                                                                                                                

  9.00                   + Piotr Janarek, Julia żona, Jan syn.                                                     

11.00                  + Franciszek Szpila     (od Ani i Jacka z rodz.).                                                               

15.00                  + Stanisława Pangsy w 10 r. śm.