Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 19.11.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (19.11.2017 r.).

  1. Dziś przeżywamy 33. niedzielę w ciągu roku, a to oznacza, że rok liturgiczny zbliża się do końca.
  2. We wtorek, 21 listopada, w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
  3. Z racji przypadającego w środę wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki sakralnej i śpiewu kościelnego kierujemy wyrazy uznania i wdzięczności pod adresem: Pana organisty Wiesława Piwowarczyka, Pani Jolanty Kuciel, scholii ,,Cantate Deo,, a także wszystkich którzy służą Panu Bogu i naszej parafii, przez śpiew i grę na instrumentach. Mile będą widziani nowi kandydaci do tych grup. W przekonaniu, że dla Pana Boga warto się poświęcić, zapraszamy wszystkich posiadających odpowiednie predyspozycje. Wszystkich posługujących muzycznie w naszej świątyni zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w środę o godz. 17.00.
  4. Serdecznie dziękujemy wszystkim za przygotowanie wieczoru pieśni patriotycznych ,,Niepodległa, niepokorna,,. Bóg zapłać także wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie i przyszli aby śpiewać nasze piękne pieśni narodowe.
  5. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela przed Adwentem. Tradycyjnie uroczystość Chrystusa Króla jest świętem Akcji Katolickiej.
  6. Informacja dla dzieci i rodziców. W tym roku św. Mikołaj, biskup odwiedzi naszą parafię i spotka się z dziećmi w niedzielę 3 grudnia o godz. 17.00.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 20 XI w poniedziałek– św. Rafał Kalinowski , prezbiter, sybirak, karmelita;
  • 22 XI – w środę św. Cecylia, dziewica i męczennica, patronka chórzystów, lutników, muzyków, organistów, zespołów wokalno-muzycznych;
  • 24 XI – w piątek św. Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy. 

Intencje Mszalne od 19.11.2017 do 26.11.2017 r.

Niedziela – 19.11. 2017

    7.00                  + Stanisław Wątroba     (od siostry Marii).                                                                                                                                                                

  9.00                   + Piotr Janarek, Julia żona, Jan syn.                                                     

11.00                  + Franciszek Szpila     (od Ani i Jacka z rodz.).                                                               

15.00                  + Stanisława (ona) Pangsy w 10 r. śm.     

 

PONIEDZIAŁEK  20.11. 2017   

  7.00                   + Julia Dębska     (od teściów Zemłów).                                                                                                                                                                                                                                                       

17.00                  + Franciszek i Helena Korpała, Stanisław Kozak zięć.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

WTOREK     21.11. 2017

  7.00                    + Rozalia Szpila     (od sąsiadów Jednorowskich i Młynarczyków).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Stefania Dębska w r. śm., Jan mąż, Jani Krzysztof – synowie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

ŚRODA  22.11. 2017 

   7.00                + Wacław Buzdygan     (od zarządu i członków Kółka Rolniczego w Kwaczała).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  W intencji Pana Organisty oraz scholii ,,Cantate Deo,, z okazji św. Cecylii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

CZWARTEK     23.11. 2017

    7.00                 + Stanisława (ona) Jarczyk   (od Jarczyków i Hajduków).

  17.00                + Maria Cora      (od syna Stanisława z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

PIĄTEK        24.11. 2017                          

  7.00                    + Franciszek Szpila   (od sąsiadki).    

17.00                  + Zofia Mazgaj w 4 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                       

                   SOBOTA    25.11. 2017                                         

  7.00                   + Maria Mazgaj     (od Sylwii i Piotra Jagieła).

17.00                  + Józef Marcela.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

Niedziela  – 26. 11. 2017 – Uroczystość Chrystusa Króla.

  7.00                    + Franciszek Szpila     (od górników z Kwaczały).                                                                                                                                                                

  9.00                   + Władysława Taborska     (od córki Zofii z mężem).                                                     

11.00                  Dziękcz. w 18 r. ur. o zdrowie i bł. Boże dla Kamila.                                                               

15.00                  + Emil Sujdak w 17 r. śm. i zm. Rodzice.