Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 26.11.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (26.11.2017 r.).

  1. Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Po wszystkich Mszach Świętych odnawiamy Jubileuszowy  Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.
  2. We wtorek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy rodziców dzieci z klasy trzeciej. Po Mszy św. będzie spotkanie w celu przygotowania uroczystości pierwszej Komunii św.
  3. W najbliższy czwartek, 30 listopada, przypada święto św. Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, bratem św. Piotra.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W tym miesiącu wyjątkowo odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w piątek o godz. 9.00. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.   W pierwszą sobotę miesiąca  o godz. 16.00 zapraszamy na kolejne  nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca do  Niepokalanego  Serca  Maryi.
  5. Informacja dla dzieci i rodziców. W tym roku św. Mikołaj, biskup odwiedzi naszą parafię i spotka się z dziećmi w niedzielę 3 grudnia o godz. 17.00. Wszelkich informacji o spotkaniu ze św. Mikołajem udzielamy w zakrystii.
  6. Zapraszamy już wszystkich górników i ich rodziny w dniu św. Barbary, 4 grudnia w poniedziałek o godz. 9.00 na uroczystą Mszę św.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nowy rok kościelny. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  8. Czas przygotować się do Adwentu – okresu radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Wejdźmy w ten piękny, choć krótki czas wyciszeni i odpowiednio duchowo nastawieni.

Intencje Mszalne od 26.11.2017 do 3.12.2017 r.

Niedziela – 26.11. 2017

  7.00                    + Franciszek Szpila     (od górników z Kwaczały).                                                                                                                                                                

  9.00                   + Władysława Taborska     (od córki Zofii z mężem).                                                     

11.00                  Dziękcz. w 18 r. ur. o zdrowie i bł. Boże dla Kamila.                                                               

15.00                  + Emil Sujdak w 17 r. śm. i zm. Rodzice.     

 

PONIEDZIAŁEK  27.11. 2017   

  7.00                   + Krystyna Biel   (od Adama Ciupka z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                       

17.00                  + Władysława (ona) Taborska w 1 r. śm. Tomasz mąż.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

WTOREK     28.11. 2017

  7.00                    + Rozalia Szpila     (od Jacka Jarczyka z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Kazimiera Cichoń w 2 r. śm., Bronisław mąż.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

ŚRODA  29.11. 2017 

   7.00                + Stanisława (ona) Jarczyk      (od rodz. Jarczyków i Bachowskich).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Roman Kosek     (od rodziny Buzdyganów).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     30.11. 2017

    7.00                 + Krystyna Biel   (od sąsiadów Michalików i Główczaków).

  17.00                + Antonina Chachuła      (od Franciszka Ciury i koleżanki Marii).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

PIĄTEK        1.12. 2017                              

  7.00                    + Eugeniusz Kramarz, Józef syn, Rozalia córka.    

17.00                  + Julia Dębska     (od chrześnicy Janiny z rodz.).                                                                                                                                                                                                               

                                                                              SOBOTA    2.12. 2017                                         

  7.00                   + Stanisław Wątroba     (od sąsiadów Pawiów).

17.00                  + Janina Woskowicz i Paweł wnuk.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

           Niedziela  – 3. 12. 2017.

  7.00                    Dziękcz. za opiekę i miłosierdzie Boże w mijającym roku.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Józef Turalik, Tekla żona, Konstanty syn.                                                     

11.00                  Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Andżeliki w 3 r. ur.                                                               

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Stefanii w 90 r. ur.