Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 3.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (3.12.2017 r.).

  1. Dzisiaj rozpoczynamy adwentowe oczekiwanie na przyjście Zbawiciela w podwójnym charakterze. Przygotowujemy się do świąt Bożego Narodzenia, ale równocześnie przypominamy sobie o konieczności czuwania, bo Chrystus przyjdzie powtórnie w chwale, jak to sam zapowiedział.
  2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to naturalna kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”, a symbolami będą olej krzyżma oraz namaszczenie i nałożenie rąk.
  3. Zapraszamy wszystkich do udziału w roratach ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00. Dzieci prosimy aby z  lampionami  uczestniczyły w procesji na wejście.
  4. Jutro, we wspomnienie św. Barbary zapraszamy wszystkich górników i ich rodziny na uroczystą Mszę św. o godz. 9.00 w ich intencji.
  5. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
  6. W piątek czcimy Niepokalane Poczęcie Najświętszej Maryi Panny. Zapalona świeca roratna symbolizuje Niepokalaną. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. W czasie Mszy św. o godz. 17.00 poświęcenie medalików Niepokalanego Poczęcia NMP dla dzieci z klasy trzeciej.
  7. W piątek i sobotę wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz dziewiąty  będą brali udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także w  niedzielę 10  grudnia w  kościele będą wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy. 
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech Maryja Niepokalana oświeca każdą chwilę życia.
  9. W zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świeca Caritas.

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu.

Intencje Mszalne od 3.12.2017 do 10.12.2017 r.

Niedziela – 3.12. 2017

  7.00                    Dziękcz. za opiekę i miłosierdzie Boże w mijającym roku – od Róż Żywego Różańca.                                                                                                                                                              

  9.00                   + Józef Turalik, Tekla żona, Konstanty syn.                                                     

11.00                  Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla Andżeliki w 3 r. ur.                                                               

15.00                  O zdrowie i bł. Boże dla Stefanii w 90 r. ur.     

 

PONIEDZIAŁEK  4.12. 2017   

  7.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.

  9.00                   O bł. Boże i opiekę św. Barbary dla wszystkich górników i ich rodzin.                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

17.00                  + Stanisław Sikora w 7 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

WTOREK     5.12. 2017

  7.00                    + Rozalia Gorlińska w 1 r. śm.     (od córki Grażyny  z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

17.00                   + Stanisław Hajduk i zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

ŚRODA  6.12. 2017 

   7.00                + Franciszek Szpila      (od Wiesławy Kowalskiej z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Józef Turalik, Tekla żona, Konstanty syn.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     7.12. 2017

    7.00                 + Stanisława (ona) Jarczyk   (od brata Juliana z rodz.).

  17.00                + Tadeusz Jarczyk w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

PIĄTEK        8.12. 2017  Niepokalane Poczęcie NMP

  7.00                   + Maria Mazgaj     (od sąsiadów z ul. Różanej).                                                                                                                                                                                                                 

  9.00                   + Anna Jarczyk.                                                       

17.00                  + Władysława (ona) Taborska     (od syna z żoną).                                                                                                                                                                                                               

                                                                              SOBOTA    9.12. 2017                                         

  7.00                   + Janina Zimoląg     (od sąsiadów Wichrów).

17.00                  + Czesław Rożnawski w 25 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Niedziela  – 10. 12. 2017.

  7.00                    + Władysław Gąska, Wiktoria żona: Zygmunt, Władysław i Józef – synowie.                                                                                                                                                                

  9.00                   + Józef Soboń, Janina żona i zm. Rodzice.                                                     

11.00                  + Maria Mazgaj, Franciszek mąż: Józefa i Helena – córki.                                                               

15.00                  + Antonina i Jan Taborski.