Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 10.12.2017 r.

Ogłoszenia parafialne – (10.12.2017 r.).

  1. Przeżywamy 2 niedzielę Adwentu.
  2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz. 17.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami.

3.W poniedziałek o godz. 15.00 będzie pogrzeb ś.p. Antoniny Babik.

  1. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
  2. W piątek i sobotę wolontariusze naszego Parafialnego Zespołu Caritas już po raz dziewiąty  brali  udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności przy pawilonach GS w Alwerni i Kwaczale. Także dzisiaj w  kościele są wystawione kosze na żywność, która zostanie przekazana rodziną naszej parafii. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy. 
  3. W zakrystii do nabycia opłatki na stół wigilijny oraz świeca Caritas.
  4. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła z racji 3 niedzieli miesiąca.
  5. Również w przyszła niedzielę dzieci i młodzież zapraszają na kiermasz świąteczny.

W tym tygodniu patronują nam:

  • 13 XII – w środę św. Łucja, dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
  • 14 XII – w czwartek św. Jana od Krzyża, hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

 

Intencje Mszalne od 10.12.2017 do 17.12.2017 r

Niedziela – 10.12. 2017

  7.00           + Władysław Gąska, Wiktoria żona: Zygmunt, Władysław i Józef – synowie.                                                                                                                                                                

  9.00            + Józef Soboń, Janina żona i zm. Rodzice.                                                     

11.00           + Maria Mazgaj, Franciszek mąż: Józefa i Helena – córki.                                                               

15.00           + Antonina i Jan Taborski.     

 

PONIEDZIAŁEK  11.12. 2017   

  7.00           + Stanisława (ona) Jarczyk   (od Zabdyrów z rodz.).

17.00          + Władysława (ona) Taborska w 1 r. śm., Tomasz mąż.                                                                                                                                                                                                                                                                                   

WTOREK     12.12. 2017

  7.00           + Franciszek Szpila     (od rodziny Kowalskich).                                                                                                                                                                                                              

17.00           + Mieczysław Ciupek, Anna Jarczyk wnuczka w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

ŚRODA  13.12. 2017 

   7.00          + Józef i Zofia Hajduk.                                                                                                                                                                                                              

17.00           + Rozalia Gorlińska   (od syna Jerzego z żoną).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         

CZWARTEK     14.12. 2017

    7.00          + Maria Mazgaj   (od Małgorzaty Fijas).

  17.00         + Jan Hajduk, Waleria żona, synowie- Maksymilian i Jan, córki: Stanisława i Rozalia.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

PIĄTEK        15.12. 2017 

  7.00           + Józefa Mazgaj     (od wnuczki Beaty z rodz.).                                                                                                                                                                                                                 

17.00           + Maria Warchoł     (od córki z mężem i dziećmi).                                                                                                                                                                                                                                                                                     

SOBOTA    16.12. 2017                                         

  7.00            + Stanisława (ona) Pażdzior     (od wnuka Michała).

17.00           rez. Biel.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

             Niedziela  – 17. 12. 2017.

  7.00           + Tekla Warchoł.                                                                                                                                                                

  9.00            + Honorata Janarek, Franciszek mąż, Stanisława córka, Alfred zięć.                                                     

11.00           O zdrowie i bł. Boże dla Igora w 3 r. urodzin.                                                               

15.00           O zdrowie i bł. Boże dla Tomka w 18 r. urodzin.