Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 14.01.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (14.1.2018 r.).

 1. Dzisiaj w drugą niedzielę zwykłą wraz z katolikami na całym świecie modlimy się za migrantów i uchodźców. Również dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy na uroczysty koncert kolęd dedykowany wszystkim ofiarodawcą na remont naszego kościoła. Po zakończeniu koncertu spotkanie opłatkowe z naszą parafialną scholą ,,Cantate Deo,, oraz z ich Rodzicami.
 2. W środę Kościół w Polsce obchodzi Dzień Judaizmu. Dziękujemy Panu Bogu za wspólną wiarę objawioną na kartach Starego Testamentu.
 3. Od czwartku rozpoczyna się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
 4. W przyszłą niedzielę i poniedziałek przypada Dzień Babci i Dzień Dziadka. Zapraszamy seniorów do wspólnej modlitwy ze swoimi wnukami za tydzień, podczas Mszy Świętej z udziałem dzieci o godz. 11.00.
 5. Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza na ,,Dialogi,, , czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi. Najbliższe będzie poświęcone tematowi; ,,Co to znaczy mieć relację z Bogiem?’’ i odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godz. 20.15 w Kolegiacie Akademickiej św. Anny. Informacje szczegółowe na plakatach.
 6. Składka w przyszłą niedzielę z racji trzeciej niedzieli miesiąca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.
 7. Zapraszamy ministrantów i lektorów wraz z rodzicami na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w niedzielę 21. stycznia o godz. 16.00 w salce pod kościołem.
 8. Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w niedzielę 21. stycznia o godz. 17.00 na plebani. Zapraszamy Wszystkich członków naszej Parafialnej Rady.
 9. Dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli inicjatywę, aby dochód z organizacji zabawy sylwestrowej w Domu Ludowym przekazać na wakacyjny wypoczynek dla dzieci i młodzieży zaangażowanych w naszej Parafii. Dziękujemy za koordynację tych prac Pani Dyrektor Renacie Zielińskiej. Bóg zapłać Panią pracującym w kuchni: Zofii Kawaler, Krystynie Benet, Krystynie Hajduk. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Rodziców posługującym w kuchni, dekorującym salę. Bóg zapłać za udostępnienie sali na zabawę. Cały zysk z zabawy sylwestrowej wysokości 7515,68 zł zostanie przeznaczony dla  dzieci i młodzieży na wakacje. Bóg zapłać.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 17 I w środę– św. Antoni, jeden z pierwszych pustelników w Egipcie, wyznaczający zasady tej formy życia pobożnego, nazwany Wielkim.
 • 19 I w piątek– św. Józef Sebastian Pelczar, biskup przemyski, asceta i wielki czciciel Najświętszego Serca Pana Jezusa.

 

Intencje Mszalne od 14.1.2018 do 21.1.2018                       

Niedziela – 14.1. 2018

  7.00                    O zdrowie i bł. Boże, potrzebne łaski w Nowym roku dla rodziny.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  9.00               + Henryk Pikulski i zmarli Rodzice.                                                     

11.00              + Anna Fabian.

15.00              W intencji Bogu wiadomej.

 

PONIEDZIAŁEK  15.1. 2018   

   7.00                  + Krystyna Biel   (od sąsiadów Borowczyków i Grudniów).

17.00                  W intencji Bogu wiadomej.

WTOREK     16.1. 2018

  7.00                    + Stanisław Wątroba    (od rodz. Cielasów).      

17.00               + Roman Kosek    (od Ferenców z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ŚRODA  17.1. 2018 

   7.00                + Antonina Chachuła   (od Jerzego Bachowskiego z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

17.00               + Władysław Kulawik, Rozalia żona i ich zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     18.1. 2018

    7.00                 + Julia Dębska   (od koleżanek i kolegów z KGW).                                                                                                                                                                                                              

 17.00              + Franciszek Ciura w r. śm., Maria żona i zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     PIĄTEK        19.1. 2018 

  7.00                   + Wacław Buzdygan     (od Lucyny Jednorowskiej z rodz.).                                                                                                                                                                                                                 

17.00                   + Stanisława (ona) Jarczyk   (od bratanicy Marii z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

SOBOTA    20.1. 2018

  7.00               Dziękczynna w 18 r. urodzin Dominika z prośbą o zdrowie i bł. Boże.

17.00              + Józef Wójcik w 1 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Niedziela  – 21. 1. 2018.

  7.00                    + Wincenty Lizończyk i zm. Rodzice.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  9.00               + Piotr Mazgaj, Wiktoria żona.                                                     

11.00               W intencji Parafii.

15.00              + Stanisława (ona) Wątroba, Józef mąż, Józef syn, Sławomir wnuk.