Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 21.01.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (21.1.2018 r.).

 1. Przeżywamy 3. Niedzielę zwykłą. Dzisiaj w naszej parafii spotkanie opłatkowe Służby Liturgicznej: lektorów i ministrantów wraz z Rodzicami o godz. 16.00. O godz. 17.00 zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej.
 2. Trwamy ze wszystkimi wspólnotami chrześcijańskimi na świecie w tradycyjnej modlitwie o jedność chrześcijan. Tydzień modlitw zakończy się w czwartek, w święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 3. W piątek przypada w Kościele w Polsce Dzień Islamu. Prośmy jedynego Boga, który na różne sposoby objawia się ludziom, o pokój i braterstwo w świecie.
 4. Zapraszamy Wszystkich Ojców dzieci z klasy III Szkoły Podstawowej na spotkanie w piątek o godz. 19.00. Spotkanie rozpocznie się w kościele. Będzie to kolejne formacyjne przygotowanie uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.
 5. W niedzielę 28. stycznia o godz. 16.00 zapraszamy wszystkie Róże Żywego Różańca działające przy naszej parafii na tradycyjne Jasełka oraz spotkanie opłatkowe.
 6. Dziękujemy Panu Markowi Skowronkowi, Pani Jolancie Kuciel, naszej parafialnej scholii ,,Cantate Deo,, oraz dzieciom z Samorządowego Ośrodka Kultury w Alwerni za przygotowanie koncertu kolęd i pastorałek. Wszystkim Wam za piękne śpiewy niech Bóg błogosławi w Nowym Roku.
 7. Wszystkim Babcią i Dziadkom solenizantom i jubilatom zwłaszcza Agnieszką życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i opieki świętych patronów.
 8. W minionym tygodniu w naszej parafii były pogrzeby ś.p.: Anny Buczek i Mieczysława Kaszuby.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 24 I – w środę św. Franciszek Salezy, biskup ogłoszony Doktorem Kościoła i patronem dziennikarzy.
 • 25 I – w czwartek św. Paweł Apostoł , nawrócony prześladowca pierwszych chrześcijan, gorliwy głosiciel Ewangelii wśród pogan.
 • 26 I – w piątek święci Tymoteusz i Tytus, towarzysze wypraw misyjnych św. Pawła Apostoła, a następnie biskupi i męczennicy za wiarę.

 

Intencje Mszalne od 21.1.2018 do 28.1.2018                       

Niedziela – 21.1. 2018

  7.00                    + Wincenty Lizończyk i zm. Rodzice.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

  9.00               + Piotr Mazgaj, Wiktoria żona.                                                     

11.00              W intencji Parafii.

15.00              + Stanisława (ona) Wątroba, Józef mąż, Józef syn, Sławomir wnuk.

 

PONIEDZIAŁEK  22.1. 2018   

   7.00                  + Stanisława (ona) Jarczyk   (od sąsiadów Knapików).

17.00                  + Kazimiera Frączek- od kuzyna i kuzynek.

WTOREK     23.1. 2018

  7.00                    + Maria Mazgaj    (od Kingi i Andrzeja Stawiarskich).      

17.00               + Franciszek Szpila    (od Jana Jarka).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ŚRODA  24.1. 2018 

   7.00                + Genowefa Pająk   (od wnuczki Anny).                                                                                                                                                                                                              

17.00               + Władysław Kuciel w r. śm.,  Stanisława żona.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

CZWARTEK     25.1. 2018

    7.00                 + Józefa (ona) Mazgaj   (od siostrzenicy Stanisławy z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

 17.00              + Stanisława (ona) Pażdzior   (od sąsiadów Bachowskich i Czerwińskich).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                     PIĄTEK        26.1. 2018 

  7.00                   + Janina Zimoląg     (od sąsiadów Kaczmarskich).                                                                                                                                                                                                                 

17.00                   O zdrowie i bł. Boże w rodzinie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

SOBOTA    27.1. 2018

  7.00               + Władysława (ona) Taborska   (od wnuka Wojciecha z rodz.).

17.00              + Stefan Pająk w 18 r. śm., Genowefa żona.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 Niedziela  – 28. 1. 2018.

  7.00                    + Rozalia Gorlińska   (od córki Teresy z Janem).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

  9.00               + Maria Warchoł   (od brata Jana z żoną).                                                    

11.00              + Zdzisław Radzichowski w 4 r. śm. i zmarli Rodzice.

15.00              + Franciszek Szpila  (od rodziny Janarków i Bachowskich).