Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 28.01.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (28.1.2018 r.).

  1. Przeżywamy 4. Niedzielę zwykłą. Dzisiaj w naszej parafii Jasełka i spotkanie opłatkowe Róż Żywego Różańca o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkie Siostry z Żywego Różańca.
  2. Także dzisiaj, w Światowym Dniu Trędowatych, Kościół modli się i wspiera dotkniętych tą chorobą, która nadal, mimo wieloletnich zabiegów, zbiera obfite śmiertelne żniwo.
  3. W pierwszy czwartek miesiąca dziękujemy Panu Jezusowi za dar Eucharystii i kapłaństwa. We Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy prosić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
  5. Dnia 2 lutego (piątek) będziemy świętować Ofiarowanie Pańskie, dawnej nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Na rozpoczęcie każdej Mszy Świętej pobłogosławimy świece, których blask ma wskazywać na Pana Jezusa – światłość na oświecenie pogan. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy Rodziców i dzieci z klasy trzeciej. Poświęcimy dla Nich uroczyście świece na dzień pierwszej Komunii Świętej. Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych i inne osoby konsekrowane, które dzisiaj odnawiają swoje śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa złożone Panu Bogu we wspólnocie Kościoła.
  6. W pierwszą sobotę miesiąca gromadzimy się wokół Niepokalanego Serca Maryi. O godz. 16.00. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca – Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym dniu wspominamy św. Błażeja patrona od chorób gardła. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy w sobotę o godz. 8.00.
  7. Niech Jezus, Święty Boży, ochrania i strzeże solenizantów i jubilatów rozpoczynającego się tygodnia.

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 31 I w środę – św. Jan Bosko, założyciel zgromadzeń salezjańskich.

Intencje Mszalne od 28.1.2018 do 4.2.2018                       

Niedziela – 28.1. 2018

  7.00                    + Rozalia Gorlińska   (od córki Teresy z Janem).                                                                                                                                                                   9.00               + Maria Warchoł   (od brata Jana z żoną).                                                    

11.00              + Zdzisław Radzichowski w 4 r. śm. i zmarli Rodzice.

15.00              + Franciszek Szpila  (od rodziny Janarków i Bachowskich).

PONIEDZIAŁEK  29.1. 2018   

   7.00                  + Krystyna Biel   (od kuzynki Marii Jarczyk z rodz.).

17.00                  + Władysława (ona) Kowalska w r. śm., Edward mąż.

WTOREK     30.1. 2018

  7.00                    + Stanisław Wątroba    (od rodz. Bielów).      

17.00               + Stefan Lasek    (od kuzyna Tadeusza z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ŚRODA  31.1. 2018 

   7.00                + Antonina Chachuła   (od Józefy Pikulskiej z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

17.00               + Antoni Filipek w r. śm., Antonina żona, Stanisław syn.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     1.2. 2018

    7.00                 + Wiesław Cora   (od żony, teściowej i córki  z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

 17.00              + Stanisława (ona) Jarczyk   (od pracowników Ośrodka Zdrowia w Kwaczale).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           PIĄTEK        2.2. 2018  Święto Ofiarowania Pańskiego

  7.00                   + Julia Dębska     (od brata Stefana).

  9.00                   + Władysław Mazgaj w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  17.00                   + Władysław Niechwiej, Jadwiga żona, Józef syn.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               SOBOTA    3.2. 2018

  7.00               + Franciszek Szpila   (od Ireny Ciura z synem).

17.00              Dziękczynna z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Anieli w 90 r. urodzin.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           Niedziela  – 4. 2. 2018.

  7.00                    O opiekę Matki Bożej z Lourdes na chorymi i cierpiącymi   (od Róż Różańcowych).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  9.00               + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka w 5 r. śm.                                                    

11.00              1)  + Genowefa Węgrzyn w 8 r. śm., Stanisław mąż.

11.00              2)  + Julia Dębska w 2 r. śm., Adam  mąż.

15.00              + Józefa (ona) Głownia w 17 r. śm., Franciszek mąż.