Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 4.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (4.02.2018 r.).

  1. Przeżywamy 5. Niedzielę zwykłą. Po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
  3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych z naszej parafii.
  4. Dziękujemy za składkę na ogrzewanie kościoła. W trzecią niedziele stycznia zebrano 3512,50 zł. Wszystkim serdecznie dziękujemy.
  5. Wraz z nowym rokiem wznowiliśmy zbiórkę ofiar na remont naszej świątyni. W styczniu zebrano 14 060 zł. Tym samym zobowiązania finansowe wobec firmy ,,Sołdach-Pol,, wynoszą 154 848,80 zł. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.
  6. W minionym tygodniu w naszej parafii były dwa pogrzeby. Zmarli śp.: Piotr Kubarek i Tomasz Pelc. Niech odpoczywają w pokoju.
  7. Solenizantom i jubilatom życzymy wielu łask Bożych, a szczególnie zdrowia duszy i ciała.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

  • 5 II w poniedziałek – św. Agata, dziewica i męczennica z Katanii na Sycylii, patronka kobiet karmiących i w chorobach piersi.
  • 6 II we wtorek– św. Paweł Miki i 25 Towarzyszy, pierwsi męczennicy na Dalekim Wschodzie, ukrzyżowani w Nagasaki w Japonii.
  • 10 II w sobotę– św. Scholastyka, rodzona siostra i naśladowczyni św. Benedykta, założycielka żeńskich klasztorów benedyktyńskich.

Intencje Mszalne od 4.02.2018 do 11.02.2018                       

Niedziela – 4.02. 2018

  7.00                   O opiekę Matki Bożej z Lourdes na chorymi i cierpiącymi   (od Róż Różańcowych).                                                                                                                                                                  9.00              + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka w 5 r. śm.                                                    

11.00             1)  + Genowefa Węgrzyn w 8 r. śm., Stanisław mąż.

11.00             2)  + Julia Dębska w 2 r. śm., Adam  mąż.

15.00             + Józefa (ona) Głownia w 17 r. śm., Franciszek mąż.

PONIEDZIAŁEK  5.02. 2018   

   7.00                 + Krystyna Biel   (od kuzynki Jadwigi z rodz.).

17.00                 + Antonina Chachuła   (od kuzynki Stanisławy Kulawik).

WTOREK     6.02. 2018

  7.00                   + Stanisław Wątroba    (od sąsiadów Kurników).      

17.00              + Genowefa Pająk    (od wnuka Mateusza  z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   ŚRODA  7.02. 2018 

   7.00                + Maria Mazgaj    (od teściowej).                                                                                                                                                                                                              

17.00              + Franciszek Jarczyk, Franciszek syn, Stanisława Jarczyk.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      CZWARTEK     8.2. 2018

    7.00                               + Janina Zimoląg   (od rodziny Bochenków).                                                                                                                                                                                                              

17.00             Dziękcz. w 65 r. urodzin Stanisława i Stanisławy z prośba o zdrowie i bł. Boże.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  PIĄTEK        9.2. 2018

  7.00                  + Stanisława Pażdzior    (od siostry Józefy).

17.00                  + Józefa (ona) Mazgaj   (od Marii Mazgaj z Włosieni  z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

SOBOTA    10.2. 2018

  7.00              + Natalia Szpila.

17.00             Dziękczynna z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Jana i Wiesława w 35 r. ślubu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Niedziela  – 11. 2. 2018.

  7.00                   + Antonina Chachuła  (od sąsiadów Hajduków).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  9.00              + Jan Kulczyk i Stanisław Kłaput w 3 r. śm.                                                    

11.00              + Jan Wierzba w r. śm.

15.00             + Stanisław Mazgaj w 1 r. śm.