Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 18.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (18.02.2018 r.).

  1. W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu Kościół przypomina nam prawdę, że każdy z nas jest kuszony. Pan Jezus także nie był w swoim ziemskim życiu wolny od pokus. Pokazał nam jednak, jak należy z nimi walczyć.
  2. Nabożeństwa pasyjne, w których rozważamy mękę Pańską, przygotowują nas do głębszego przeżywania tajemnicy odkupienia człowieka. Na nabożeństwo drogi krzyżowej zapraszamy w piątek o godz. 16.30, a na gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  3. Już dzisiaj informujemy, że tegoroczne rekolekcje wielkopostne w naszej wspólnocie parafialnej odbędą się w dniach od 11 do 14 marca. Poprowadzi je ks. dr Michał Piela.
  4. W poniedziałek nasza parafia organizuje wyjazd na narty dla dzieci i młodzieży do Szczyrku. Zbiórka na parkingu o godz. 7.50.
  5. W środę odbędą się 4. Mistrzostwa Parafii w rozgrywkach tenisa stołowego oraz PS4 FIFA 2017. Turniej rozpocznie się o godz. 10.00 w naszej parafialnej siłowni oraz w sali multimedialnej. Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału.
  6. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  7. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach, których polecamy Bożej opiece.
  8. Spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Hiszpanii o godz. 10.00.

W tym tygodniu patronujE nam:

  • 22 II w czwartek – św. Piotr Apostoł, pierwszy biskup Rzymu, papież, nauczyciel wiary i wierny naśladowca Chrystusa.

 

Intencje Mszalne od 18.02.2018 do 25.02.2018                       

Niedziela – 18.02. 2018

  7.00                   Dziękczynna w 30 r. urodzin Michała o zdrowie i bł. Boże.                                                                                                                                                                  9.00              + Antoni Filipek, Antonina żona w r. śm., Stanisław syn.                                                    

11.00             W intencji parafii – (Chrzest).

15.00             + Zofia Szarek w 3 r. śm.

PONIEDZIAŁEK  19.02. 2018   

   7.00                 + Krystyna Biel   (od Stanisławy Suskiej). 

WTOREK     20.02. 2018

  7.00             + Antonina Chachuła    (od sąsiadki Pierzynkowej z rodz.).      

17.00          + Jan Kaszuba i Julia                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                       ŚRODA  21.02. 2018 

   7.00                + Franciszek Szpila    (od rodziny Bielów).                                                                                                                                                                                                              

17.00              W intencji Ojczyzny – Nowenna.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     22.2. 2018

    7.00                               + Helena.                                                                                                                                                                                                              

17.00             + Józefa (ona) Mazgaj   (od siostry Antoniny).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  PIĄTEK        23.2. 2018

  7.00                  + Maria Mazgaj    (od szwagra Jerzego z żoną).

17.00                  + Władysława Taborska   (od wnuka Tomasza z rodz.).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

SOBOTA    24.2. 2018

  7.00              + Janina Zimoląg   (od Stanisławy Łatak z synem).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

17.00             Dziękczynna z prośba o zdrowie i bł. Boże dla Kamila  w 18 r. urodzin.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Niedziela  – 25. 2. 2018.

  7.00                  + Julia Rychlik, zmarli Rodzice, Jan mąż.                                                                                                                                             

  9.00              rez.                                                    

11.00             + Cecylia i Ludwik Ciurowie, ks. Antoni Bachowski.

15.00             O zdrowie i bł. Boże dla Zosi w 1 r. urodzin.