Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 25.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (25.02.2018 r.).

 1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Trwajmy w wielkopostnych dobrych postanowieniach, a szczególnie starajmy się rozważać mękę Pańską podczas wspólnej modlitwy. Droga krzyżowa w piątki o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 15.00.
 3. W czwartek, 1 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach.
 4. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek miesiąca, który przypomina nam wydarzenia z Wielkiego Czwartku, ustanowienie sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego.
 5. Każdy pierwszy piątek miesiąca przypomina nam tajemnicę konania Pana Jezusa na krzyżu i Jego otwarte Serce. Starajmy się w tym dniu przyjąć Komunię św. wynagradzającą za nasze grzechy. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.00.
 6. Chorych z posługa sakramentalną odwiedzimy w piątek o godz. 9.00.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca wpatrujemy się w Serce Maryi przebite mieczem boleści. O godz. 16.00. Nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca – Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 8. Dziękujemy za składkę na ogrzewanie kościoła z ubiegłej niedzieli. Zebrano 3007 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. W przyszłą niedzielę przypada święto Kazimierza , królewicza, patrona archidiecezji. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 10. W zakrystii do nabycia baranki wielkanocne. Ofiary składane przy zakupie będą przeznaczone Caritas.
 11. Niech przemieniony Chrystus błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
 12. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Heleny Taborskiej.

Intencje Mszalne od 25.02.2018 do 4.03.2018                       

Niedziela – 25.02. 2018

7.00                      + Julia Rychlik, zmarli Rodzice, Jan mąż.                                                                                                                                                                  9.00              + Franciszek Szpila    (od Nowakowej).                                                                                                                                                                 11.00             + Cecylia i Ludwik Ciurowie, ks. Antoni Bachowski.

15.00             O zdrowie i bł. Boże dla Zosi w 1 r. urodzin.

PONIEDZIAŁEK  26.02. 2018   

   7.00                 + Krystyna Biel   (od Lizończyków i Kozubów).

17.00                  + Stefan Cygan.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 WTOREK     27.02. 2018

  7.00                   + Antonina Chachuła    (od koleżanki Krystyny Mazgaj).      

17.00              + Jan Hajduk w 26 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             ŚRODA  28.02. 2018 

   7.00                + Stefan Lasek    (od sąsiadów).                                                                                                                                                                                                              

17.00             + Janina Cudak, Adam mąż w r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     1.3. 2018

    7.00                               + Stanisława (ona) Pażdzior   (od Lizończyków i Ostrowskich).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    17.00             + Jan Kowalski, Karolina żona.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 PIĄTEK        2.3. 2018

  7.00                  + Maria Warchoł    (od koleżanek z KGW).

17.00                  + Stanisław Szmaciarz, Wiktoria żona.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                           

SOBOTA    3.3. 2018

  7.00              + Franciszek Paw.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 17.00             + Józefa (ona) Perończyk, Franciszek mąż w 5 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Niedziela  – 4. 3. 2018.

  7.00                   + Julia Dębska   (od chrześniaka Leszka Głogowskiego).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9.00              + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka                                                    

11.00             + Wiesław Stanek w 30 r. śm.

15.00             + Janina Janarek w 9 r. śm.