Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia pareafialne 11.02.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (11.02.2018 r.).

  1. Przeżywamy 6.Niedzielę zwykłą i rozpoczynamy 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. W naszej parafii nabożeństwo 40-godzinne.  Po Każdej Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy Wszystkich do Adoracji Pana Jezusa.
  2. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Pamiętajmy, aby w przypadku ciężkiej choroby bliskiej osoby nie zwlekać z zatroszczeniem się o udzielenie jej sakramentu namaszczenia chorych.
  3. We wtorek nie będzie Mszy św. wieczornej o godz. 17.00.
  4. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. Przypominamy, że wszystkich katolików od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki roku oraz w Popielec. Ponadto katolicy pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia zobowiązani są do postu ograniczającego się do jednego posiłku do syta i dwóch lekkich w ciągu dnia w Popielec i w Wielki Piątek. Post jest wyrazem zjednoczenia z cierpiącym Zbawicielem oraz środkiem do wewnętrznego oczyszczenia.
  5. W środę na znak podjęcia trudu nawrócenia i rozpoczęcia Wielkiego Postu podczas wszystkich Mszy Świętych dokonamy obrzędu posypania głów popiołem.
  6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: droga krzyżowa w piątek o godz. 16.30, a gorzkie żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
  8. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła z racji 3.niedzieli miesiąca.
  9. W poniedziałek 19. Marca planujemy wyjazd na narty do Szczyrku. Zapisy w zakrystii.

 

Intencje Mszalne od 11.02.2018 do 18.02.2018                       

Niedziela – 11.02. 2018

  7.00                   + Antonina Chachuła  (od sąsiadów Hajduków).                                                                                                                                                                   9.00              + Jan Kulczyk i Stanisław Kłaput w 3 r. śm.                                                    

11.00             + Jan Wierzba w r. śm.

15.00             + Stanisław Mazgaj w 1 r. śm.

PONIEDZIAŁEK  12.02. 2018   

   7.00                 + Krystyna Biel   (od Barbary Doległo).

17.00                 + Władysława Taborska   (od wnuczki Joanny z rodz.).

WTOREK     13.02. 2018

  7.00                   + Stanisław Mazgaj    (od  wnuczk  Moniki                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 ŚRODA  14.02. 2018  – Popielec

   7.00                + Bronisław Majcherczyk    (od syna z żoną).  

   7.00                + Maria Cora    (od sąsiadów Siwek i Kulczykowej)                                                                                                                                                                                                       

17.00              + Mieczysław Kurzański w 15 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

CZWARTEK     15.2. 2018

    7.00                               + Wacław Buzdygan   (od kuzynek z Kwaczały z rodz.).                                                                                                                                                                                                              

17.00                  + Julia Dębska    (od chrześnicy Teresy z rodz.)                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   PIĄTEK        16.2. 2018

  7.00                  + Stanisława (ona) Jarczyk    (od Stanisławy i Zofii).

17.00                  + Anna Pietraszko w 3 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

SOBOTA    17.2. 2018

  7.00                + Franciszek Szpila    (od rodz. Gałuszków i Sęków)

17.00             + ks. Bolesław Domagała w 11 r. śm.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Niedziela  – 18. 2. 2018.

  7.00                   Dziękczynna w 30 r. urodzin Michała o zdrowie i bł. Boże.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                9.00              + Antoni Filipek, Antonina żona w r. śm., Stanisław syn.                                                    

11.00             W intencji parafii – (Chrzest).

15.00             + Zofia Szarek w 3 r. śm.