Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 29.04.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (29.04.2018 r.).

 1. Dzisiaj w 5 niedzielę Wielkanocną, z inicjatywy MIVA Polska, modlimy się za kierowców i innych użytkowników dróg, przypominając sobie obowiązek przestrzegania zasad ruchu drogowego, jako fundamentu bezpieczeństwa.
 2. Dzisiaj także przypada 73. rocznica wyzwolenia obozu w Dachau. W Dniu Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy złożyli wielką ofiarę z życia w czasie II wojny światowej.
 3. W poniedziałek zapraszamy całą wspólnotę parafialną szczególnie wszystkie dzieci na pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją Eucharystyczną wokół kościoła.
 4. Od wtorku, 1 maja rozpoczynamy codzienne nabożeństwa majowe z litanią loretańską. Zachęcamy do wspólnej modlitwy maryjnej w kościele po Mszy św. o godz. 18.00, a także przy kapliczkach rozsianych w różnych zakątkach naszej parafii.
 5. Dnia 2 maja obchodzimy w Polsce Dzień Polonii i Dzień Flagi Narodowej, a nazajutrz wspominamy rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Niech te dni staną się dla nas okazją do okazania uczuć patriotycznych, eksponowania barw narodowych i łączności duchowej z naszymi rodakami na emigracji
 6. W czwartek, 3 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. W tym dniu Msze św. jak w każda niedzielę. W naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci z klasy trzeciej.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, poświęcony wynagrodzeniu Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata. Spowiedź dla dzieci od godz. 17.00.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną o godz. 8.00. O godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo pierwszych 5. Sobót miesiąca ku czci Niepokalanego Seca NMP – wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz rozważania części różańca świętego.
 9. W niedzielę 6 maja o godz. 11.00 uroczysta Msza św. w intencji dzieci z klas czwartych w rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 2 V – w środę św. Atanazy, biskup Aleksandrii w Egipcie.
 • 4 V – w piątek św. Florian, rzymski żołnierz i męczennik, patron strażaków i hutników.
 1. Życzymy, aby przeżywający w tym tygodniu imieniny, urodziny czy inne jubileusze szczególnie nasi druhowie z OSP z swojego święta obficie zaczerpnęli duchowych łask od Chrystusa, prawdziwego krzewu winnego.

Intencje Mszalne od 29.04.2018 do 6.05.2018                       

Niedziela – 29.04. 2018.

7.00                      + Stanisława (ona) Mazgaj.                                                 

 9.00               Dziękcz. w 50 r. urodzin z prośba i zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej. 11.00              + Władysław Ostrowski, Rozalia żona.

15.00              + Janina Łapuszek, Szczepan mąż.

PONIEDZIAŁEK  30.04. 2018  

   7.00                  + Jan Buzdygan – (od Stanisławy Buzdygan z córką).

18.00                   O zdrowie i bł. Boże dla Marty i Mateusza w r. ślubu.                                                                                                                                                                  WTOREK     1.05. 2018

  7.00                   + Stanisława (ona) Kuciel – (od wnuków: Sylwii, Ani i Szymona).   

18.00                + Bronisława (ona) Szala i zm. Rodzice.                                                                                                                                                                 ŚRODA  2.05. 2018 

   7.00                + Maria Mazgaj – (od rodz. Turków.

18.00              + Stefania Pierzynka, Albin mąż w r. śm.                                                                                                                                                                  CZWARTEK     3.5. 2018 Królowej Polski

  7.00                   + Franciszek Szpila  – (od sąsiadów Zemłów).

  9.00               Dziękcz. w 77 r. urodzin z prośba i zdrowie i bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Rozalii.                                                    

11.00               O zdrowie i bł. Boże dla dzieci w dniu Pierwszej Komunii świętej.                                                                                                                                                                15.00              + Tadeusz Piegza, Piotr i Władysława rodzice.                 

 PIĄTEK        4.5. 2018

  7.00               + Genowefa Pająk – (od wnuka Michała).

18.00                   + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.                                                                                                                                                                 SOBOTA    5.5. 2018

  7.00               + Stanisława (ona) Mazgaj.                                                                                                                                                                  18.00              O bł. Boże i opiekę św. Floriana dla OSP z Kwaczały.                                                                                                                                                                  Niedziela  – 6. 5. 2018.

  7.00                    + Julia Dębska – (od rodziny Głogowskich z Chrzanowa).                                                                                                                                                                   9.00               + Rozalia Wójcik w 16 r. śm.                                                    

11.00              O zdrowie i bł. Boże dla dzieci z klas czwartych w rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

15.00              + Stanisław Kulka, Anna żona, Stanisław Szczypta, Konstancja żona.