Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 6.05.2018 r.

 Ogłoszenia parafialne – (6.05.2018 r.). 

 1. Przeżywamy dzisiaj 6. Niedzielę Wielkanocną. Jest to także pierwsza niedziela maja. W naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. Od jutra do środy z całym Kościołem modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
 3. We wtorek przypada uroczystość głównego patrona Polski i archidiecezji krakowskiej, św. Stanisława, biskupa i męczennika.
 4. W środę o godz. 19.30 spotkanie na plebani dla wszystkich, którzy chcą się zaangażować w przygotowanie IV Pikniku Parafialnego.
 5. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klas od VI SP do III Gimnazjum. Po Mszy św. będzie pierwsze spotkanie Grupy Apostolskiej. Spotkania dla młodzieży będzie prowadził animator Szymon Jarosz.
 6. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie dla przed wyjazdem na pielgrzymkę do Hiszpanii. Prosimy wszystkich o obecność
 7. W sobotę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo Fatimskie. O godz. 18.00 różaniec fatimski, o godz. 19.00 Msza św. koncelebrowana i procesja fatimska wokół kościoła. Nabożeństwo poprowadzi i wygłosi kazanie o. Benedykt Kordula OFM. Prosimy zabrać na nabożeństwo świece fatimskie.
 8. W następną niedzielę obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. O godz. 9.00 procesja św. Stanisława Biskupa męczennika z Wawelu na Skałkę.
 9. Codziennie w maju gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewając litanię loretańską. Nabożeństwo w kościele po Mszy św. o godz. 18.00.
 10. Od piątku będziemy przyzywać Ducha Świętego jako przygotowanie do uroczystości Zielonych Świąt. Modlitwy nowenny odmawiamy na zakończenie nabożeństwa majowego.
 11. Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni. W kwietniu zebrano 13 860 zł. Tym samym zobowiązania finansowe wobec firmy ,,Sołdach-Pol,, wynoszą 113 538,80 zł. Wszystkim ofiarodawcą niech Bóg błogosławi.

Intencje Mszalne od 6.05.2018 do 13.05.2018                        

Niedziela – 6.05. 2018.

7.00                      + Julia Dębska – (od rodziny Głogowskich z Chrzanowa).                                                                                                                                                                  9.00               + Rozalia Wójcik w 16 r. śm.                                                    

11.00              O zdrowie i bł. Boże dla dzieci z klas czwartych w rocznicę Pierwszej Komunii świętej.

15.00              + Stanisław Kulka, Anna żona, Stanisław Szczypta, Konstancja żona

PONIEDZIAŁEK  7.05. 2018  

   7.00                  + Adela Warszawska w 7 r. śm., Jan i Feliks – mężowie.

18.00                   + Stanisława (ona) Szmaciarz – (od córki z rodz.).                                                                                                                                                                 WTOREK     8.05. 2018

  7.00                   + Stanisława (ona) Mazgaj.   

18.00                +  Andrzej Rożnawski, Maria żona, Stanisław syn.                                                                                                                                                                 ŚRODA  9.05. 2018 

   7.00                + Kazimierz Piegza w 25 r. śm. i zmarli Rodzice.

18.00              + Julia Nowak w 20 r. śm., Franciszek mąż, Józef syn, Halina wnuczka.                                                                                                                                                                 CZWARTEK     10.5. 2018

  7.00                   + Stanisława (ona)Stanek, Kazimierz brat i ich zmarli Rodzice.                                                                                                                                                                  18.00               + Albin Taborski, Helena żona .                                                                                                                                                                 PIĄTEK        11.5. 2018

  7.00               + Maria Warchoł – (od chrześnicy Teresy z  rodz.).

18.00                   O zdrowie i bł. Boże dla Pawła w 18.  r. urodzin.                                                                                                                                                                 SOBOTA    12.5. 2018

  7.00               + Stanisław Hajduk i zmarli Rodzice.                                

19.00              1. + Stanisława (ona) Szmaciarz – (od wnuczki Karoliny z  rodz.).    

19.00              2. + Józef Kramarz – (od Mamy  ).                                                                                                                                                                Niedziela  – 13. 5. 2018.

  7.00                    + Julia Janarek, Piotr mąż, Jan syn.                                                                                                                                                                   9.00               + Józefa (ona) Jarczyk, Stanisława (ona) Jarczyk.                                                    

11.00              +  Stanisław Węgrzyn, Genowefa  żona i  zmarli Rodzice.

15.00              + Stanisława (ona) i Stefan Godlewski oraz Jan Dudka.