Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 13.05.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (13.05.2018 r.).

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów.
  2. W tym tygodniu, razem z Apostołami zgromadzonymi w Wieczerniku, chcemy trwać w oczekiwaniu na spełnienie się Jezusowej obietnicy zesłania Ducha Świętego. Codziennie odprawiamy nowennę do Ducha Świętego na zakończenie nabożeństwa majowego.
  3. W sobotę wieczorem przypada wigilia uroczystości Zesłania Ducha Świętego.
  4. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  5. Codziennie radośnie głosimy chwałę Niepokalanej Maryi, naszej niebieskiej Matki. Nabożeństwo majowe w kościele po Mszy św. o godz. 18.00
  6. Niech zmartwychwstały Pan obficie błogosławi z nieba solenizantom i jubilatom tego tygodnia.
  7. W następną niedzielę w uroczystość Zesłania Ducha Świętego zapalimy tradycyjne ognisku tzw. sobótki na uwielbienie Ducha Świętego. Zapraszamy o godz. 19.30 na wspólne śpiewy i modlitwę w ogrodzie plebańskim.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 14 V w poniedziałek – św. Maciej, uczeń Pana Jezusa, wybrany do grona Apostołów, męczennik.
  • 16 V w środę – św. Andrzej Bobola, polski jezuita, misjonarz wśród prawosławnych, zamęczony przez kozaków, patron Polski.

Intencje Mszalne od 13.05.2018 do 20.05.2018                       

Niedziela – 13.05. 2018. – Wniebowstąpienie Pańskie.

  7.00                    + Julia Janarek, Piotr mąż, Jan syn.                                                                                                                                                                   9.00               + Józefa (ona) Jarczyk, Stanisława (ona) Jarczyk.                                                    

11.00              +  Stanisław Węgrzyn, Genowefa  żona i  zmarli Rodzice.

15.00              + Stanisława (ona) i Stefan Godlewski oraz Jan Dudka.

PONIEDZIAŁEK  14.05. 2018  

   7.00                  + Stanisława (ona) Jarczyk – (od sąsiadów Szpilów).    

18.00                   O zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej z okazji urodzin.                                                                                                                                                                  WTOREK     15.05. 2018

  7.00                   + Wiesław Cora – (od znajomych z Podlasu).       

18.00                +  Witold Celarek w 2 r. śm.                                                                                                                                                                  ŚRODA 16.05. 2018 

   7.00                + Maria Mazgaj – (od Marii Mularczyk z Chrzanowa).    

18.00              + Antoni Filipek, Antonina żona, Stanisław syn w r. śm.                                                                                                                                                                  CZWARTEK     17.5. 2018

  7.00                   + Stanisława (ona) Pażdzior – (od KGW z Kwaczały).                                                                                                                                                                  18.00              + Genowefa Pająk – (od syna z żoną).                                                                                                                                                               

PIĄTEK        18.5. 2018

  7.00               + Rozalia Gorlińska – (od wnuczki Ewy  z  rodz.).

18.00                   + Józefa (ona) Mazgaj w 15 r. śm., Stanisław mąż.                                                                                                                                                                 SOBOTA    19.5. 2018

  7.00               + Władysława Taborska – (od wnuka Mateusza).                                                                                                                                                                 18.00               O zdrowie i bł. Boże dla Piotra w 50 r. urodzin.    

Niedziela  – 20. 5. 2018. – Zesłanie Ducha Świętego.

  7.00              + Wiesław Pierzynka w r. śm.                                                                                                                                                                9.00               + Rozalia Kaczmarska, Kazimierz Kaczmarski, Rozalia żona.            

11.00              + Stanisław Mazgaj – (od wnuczki Ani z  rodz.).    

15.00              rez.