Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 20.05.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (20.05.2018 r.).

  1. Przeżywamy Uroczystość Zesłanie Ducha Świętego. Dzisiaj wieczorem zapalimy tradycyjne ognisko tzw. Parafialne sobótki na uwielbienie Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian o godz. 19.30 na wspólne śpiewy i modlitwę w ogrodzie plebańskim. Dzisiaj także kończy się liturgiczny okres wielkanocny.
  2. Zachęcamy, aby radosny obchód dzisiejszej uroczystości rozszerzyć na jutro. Dnia 21 maja w poniedziałek czcimy Maryję jako Matkę Kościoła. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00, 9.00 i 18.00.
  3. We wtorek wycieczka dzieci komunijnych do Szczyrku. Zbiórka na parkingu o godz. 8.00.
  4. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  5. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Również w najbliższą niedzielę 27 maja o godz. 18.00 w kapliczce obok Starego Dworzyska będzie Msza św. w intencji naszej parafii i majówka. O godz. 17.00 wyruszymy pieszo w pielgrzymce od naszego kościoła do kapliczki na Kamionce. Zapraszamy do udziału w modlitwie.
  7. Zapraszamy również do udziału w Memoriale ks. Proboszcza Stanisława Stopki 10. czerwca w niedzielę o godz. 13.30. Tak jak w latach ubiegłych będzie to bieg o długości 8 400 m. w ramach 4. Pikniku Parafialnego. Zapisy w zakrystii bądź przez zgłoszenie pocztą elektroniczna na adres naszej parafii.
  8. Codziennie gromadzimy się na nabożeństwach majowych w kościele o godz. 18.30, a przy kapliczkach wieczorem.
  9. W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Danuty Niechwiej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 26 V w sobotę – św. Filip Nereusz.

 

Intencje Mszalne od       20.05.2018 do 27.05.2018

Niedziela  – 20. 5. 2018. – Zesłanie Ducha Świętego.

  7.00                    + Wiesław Pierzynka w r. śm.                                                                                                                                                                  9.00               + Rozalia Kaczmarska, Kazimierz Kaczmarski, Rozalia żona.                                                    

11.00              + Stanisław Mazgaj – (od wnuczki Ani z  rodz.).    

15.00              + Józef Wątroba w 17 r. śm., Stanisława żona.

PONIEDZIAŁEK  21.05. 2018  

   7.00                  Dziękcz. w 1 r. ślubu o zdrowie i bł. Boże dla Beaty i Artura.

  9.00                   + Franciszek Janarek, Honorata żona, Stanisława córka, Alfred zięć.              

18.00                   W intencji Ojczyzny – Nowenna Jubileuszowa.                                                                                                                                                                WTOREK     22.05. 2018

  7.00                   + Julia Dębska – (od bratanicy Agaty z rodz.).    

18.00                + Stanisława (ona) Jarczyk – (od Porębskich).          

ŚRODA 23.05. 2018 

   7.00                + Józefa (ona)  Mazgaj – (od Teresy Hajder z rodz.).    

18.00              rez. (Kaszuba).                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                CZWARTEK     24.5. 2018

  7.00                   + Janina Zimoląg – (od rodz. Pastułów i Dębców).                                                                                                                                                                  18.00              + Józefa (ona) Filipek.                                                                                                                                                                 PIĄTEK        25.5. 2018

  7.00               + Maria Warchoł – (od sąsiadki Buzdyganowej i Ślusarczyków).

18.00                   + Irena Szala w 6 r. śm., Stanisław mąż.                                                                                                                                                                SOBOTA    26.5. 2018

  7.00               + Władysława Taborska – (od wnuka Sławka z rodz.).      

18.00              + Franciszek Szpila – (od Stefani Kumala).                                                                                                                                                                 Niedziela  – 27. 5. 2018. – Najświętszej Trójcy.

  7.00                    + Józef Gąsiecki w r. śm., Stefania żona, Stanisław Maciejczyk zięć.                                                                                                                                                                   9.00               Dziękcz. w 50 r. ślubu Alicji i Władysława z prośbą o zdrowie i bł. Boże.                                          

11.00              Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla dzieci, wnuków i prawnuków.    

15.00              + Stefania Piegza, Edward mąż.