Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 27.05.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (27.05.2018 r.).

  1. Przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dzisiaj o godz. 18.00 w kapliczce obok Starego Dworzyska będzie Msza św. w intencji naszej parafii i majówka. O godz. 17.00 wyruszymy pieszo w pielgrzymce od naszego kościoła  do kapliczki na Kamionce. Zapraszamy do udziału w modlitwie.
  2. W najbliższy czwartek, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Uczestnicząc w tym dniu w procesji publicznie wyznajemy wiarę w ukrytego w Hostii Jezusa Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione jak w każdą niedzielę. Po Eucharystii o godz. 11.00 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie eucharystycznych ołtarzy, sztandarów i  feretronów, udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Wszystkie dzieci,  te trochę młodsze i starsze zapraszamy do sypania kwiatków. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  3. Od uroczystości Bożego Ciała rozpoczynają się dni eucharystyczne w naszej parafii, dawniej znane jako oktawa Bożego Ciała. Codziennie będziemy oddawać chwałę i dziękować Jezusowi za Jego obecność wśród nas. Msza Święta z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.
  4. W czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne, a w pierwszy piątek i jednocześnie Dzień Dziecka spowiedź dla dzieci od godz. 17.00. Zachęcamy do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. W pierwszą sobotę o godz. 8.00 odwiedzimy chorych z posługa sakramentalną a o godz. 17.00 zapraszamy na kolejne nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca podczas którego uczcimy Niepokalane Serce Maryi. Również w sobotę o godz. 10.00 spotkanie przed pielgrzymką do Hiszpanii.
  5. Do czwartku zapraszamy codziennie na nabożeństwa majowe, a od piątku, 1 czerwca rozpoczniemy codzienne nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 V we wtorek – św. Urszula Ledóchowska, założycielka zgromadzenia sióstr urszulanek szarych.
  • 1 VI w piątek – św. Justyn, męczennik.

Intencje Mszalne od       27.05.2018 do 3.06.2018

Niedziela  – 27. 5. 2018. – Najświętszej Trójcy.

7.00                      + Józef Gąsiecki w r. śm., Stefania żona, Stanisław Maciejczyk zięć.                                                                                                                                                                 9.00               Dziękcz. w 50 r. ślubu Alicji i Władysława z prośbą o zdrowie i bł. Boże.                                                    

11.00              Dziękcz. z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla dzieci, wnuków i prawnuków.    

15.00              + Stefania Piegza, Edward mąż.

PONIEDZIAŁEK  28.05. 2018  

   7.00                  + Genowefa Pająk – (od wnuka Marcina z rodz.).    

18.00                   + Halina Piątek w 17 r. śm., Józef ojciec oraz jej zmarli dziadkowie.                                                                                                                                                                WTOREK     29.05. 2018

  7.00                   + Rozalia Gorlińska – (od Andrzeja Buczyńskiego).    

18.00                + Anna Mazgaj w 16 r. śm., Franciszek mąż.          

ŚRODA 30.05. 2018 

   7.00                + Stanisław Mazgaj – (od wnuka Krzysztofa  z rodz.).    

18.00              + Stanisława (ona) Warchoł w 10 r. śm., Józef mąż.                                                                                                                                                                 CZWARTEK     31.5. 2018 Boże Ciało

  7.00                   Dziękcz. w 60 r. ślubu o zdrowie i bł. Boże dla Marii i Władysława Krawęda.    

  9.00               + Franciszek Mazgaj w 18 r. śm.                                                    

11.00              Uwielbienie Najświętszego Sakramentu – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                 15.00              +Maria Cora – (od wnuczki Anny  z rodz.).                                                                                                                                                              

 PIĄTEK        1.6. 2018

  7.00               + Stanisława (ona) Ciura – (od wnuczki Beaty z mężem).

18.00                   + Stanisława (ona) Kuciel – (od wnuka Przemysława z żoną).                                                                                                                                                                SOBOTA    2.6. 2018

  7.00               + Maria Niechwiej – (od córki Barbary).                                   

18.00              + Amalia Knapik, Michał mąż.                                                                                                                                                                 Niedziela  – 3. 6. 2018.

  7.00                    O dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla dzieci i młodzieży – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                   9.00               + Danuta Kosowska, Józef i Władysława – rodzice.                                                    

11.00              + Józef Marcela – (od pracowników Szkoły Podstawowej w Kwaczale).   

15.00              rez. Bachowska.