Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia parafialne 3.06.2018 r.

Ogłoszenia parafialne – (3.06.2018 r.).

  1. Dzisiaj w 9. Niedzielę zwykłą przeżywamy ustanowiony kilka lat temu w Kościele w Polsce Dzień Dziękczynienia. Dziękujemy Bożej Opatrzności za opiekę nad naszym narodem.
  2. W czerwcu oddajemy cześć Bożemu Sercu podczas nabożeństwa z litanią po Mszy św. o godz. 18.00 godz.
  3. Rodzice i nauczyciele Przedszkola Samorządowego ,,Fantazja,, zapraszają wszystkie dzieci na bajkę pt. ,, Kopciuszek,, która będzie wystawiona w środę 6 czerwca o godz. 19.00 w Domu Ludowym.
  4. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci z naszej parafii ze swoimi Rodzicami. Po Mszy św. będzie uroczyste błogosławieństwo dzieci.
  5. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu będziemy modlić się o uświęcenie kapłanów. Jest to inicjatywa zapoczątkowana przez św. Jana Pawła II w 1995 roku. Prośmy, aby serca kapłanów i każdego z nas Chrystus uczynił według Serca swego. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W sobotę będziemy wspominać Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny, niepodzielnie zjednoczone z Sercem Jej Syna.

7.W przyszłą niedzielę, 10 czerwca zapraszamy na 4. Piknik Parafialny. O godz. 13.30 Memoriał ks. Proboszcza Stanisława Stopki. Do udziału można się zgłosić przed samym biegiem, którego start wyznaczony jest przy szkole. Program Pikniku na plakatach. Na zakończenie o godz. 18.00 zapraszamy na ognisko  w ogrodzie plebańskim.

8.Dziękujemy za ofiary na remont naszej świątyni. W maju zebrano 13 610 zł. Tym samym zobowiązania finansowe wobec firmy ,,Sołdach-Pol,, wynoszą 99 928,80 zł. Wszystkim ofiarodawcą niech Bóg błogosławi.

  1. W środę w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Marii Słowik.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 5 VI – we wtorek św. Bonifacy, męczennik.

Intencje Mszalne od       3.06.2018 do 10.06.2018

Niedziela  – 3. 6. 2018. -Oktawa Bożego Ciała.

  7.00                    O dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla dzieci i młodzieży – od Róż Różańcowych.                                                                                                                                                                   9.00               + Danuta Kosowska, Józef i Władysława – rodzice.                                                    

11.00              + Józef Marcela – (od pracowników Szkoły Podstawowej w Kwaczale).   

15.00              Dziękcz. za otrzymane łaski z prośba o zdrowie i bł. Boże w rodzinie

PONIEDZIAŁEK  4.06. 2018  – Oktawa Bożego Ciała

   7.00                  + Ks. Proboszcz Stanisław Stopka.    

18.00                   + Stanisława Kulawik – od córki z rodz.                                                                                                                                                                 WTOREK     5.06. 2018 – Oktawa Bożego Ciała.

  7.00                   + Irena, Anna, Józef, Władysława, Wiktoria, Zygmunt, Władysława, Józefa, Teresa, Antonina, Piotr i Józefa.    

18.00                Dziękcz. w 20 r.  sakramentu kapłaństwa ks. Artura z prośba o bł. Boże w posłudze kapłańskiej        

ŚRODA 6.06. 2018  – Oktawa Bożego Ciała.

   7.00                + Julia Dębska  – (od bratanicy Agnieszki  z rodz.).    

18.00              + Józef Jarczyk, Stanisława żona, Jan syn.                                                                                                                                                                  CZWARTEK     7.6. 2018 – Oktawa Bożego Ciała.

  7.00                   + Jan Szarek, Józef syn, Dorota żona, Franciszek Szpila, Anna żona.                                                                                                                                                                  18.00               O zdrowie i bł. Boże dla wszystkich dzieci z naszej parafii.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 PIĄTEK        8.6. 2018 – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

  7.00               + Wacław Buzdygan – (od kuzynki Marii).

18.00                   + Jan Lizończyk w r. śm.                                                                                                                                                                 SOBOTA    9.6. 2018

  7.00               + Franciszek Szpila – (od rodziny Rożnawskich i Głuszków).                                                                                                                                                                 18.00              + Stefania Kaczmarska, Władysław mąż.                                                                                                                                                                  Niedziela  – 10. 6. 2018.

  7.00                   + Jan Kulawik, Maria żona, Władysława córka.                 

9.00               O zdrowie i bł. Boże dla Kasi i Dominika w r. ślubu.                                                    

11.00              + Antoni Giermek, Józefa żona.   

15.00              + Jan Bolek w r. śm.