Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenie – II niedziela Adwentu – 10.12.2023

Dziś przeżywamy II niedzielę Adwentu. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w Roratach ku czci Maryi Niepokalanej w dni powszednie o godz. 17.00. Zapraszamy rodziny, młodzież, dzieci, wszystkich bez wyjątku do udziału w adwentowych przygotowaniach. Dzieci zapraszamy z lampionami do procesji na wejście.

W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Bardzo dziękuję za leki przekazane dla szpitala maronickiego w Libanie. Jeśli ktoś miał zamiar przynieść leki, a zapomniał może tego dokonać do przyszłej niedzieli. To ostatni termin zbiórki leków.

Również do przyszłej niedzieli 17 grudnia trwa zbiórka żywności dla najbardziej potrzebujących. Zbieramy żywność długoterminową oraz środki czystości w sklepach: Pawilon i Kropka w Kwaczale, oraz w kościele przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Za każdy dar serca serdecznie dziękujemy.

Młodzież z naszej Grupy Apostolskiej za tydzień organizuje kiermasz ozdób świątecznych oraz przygotowała sianko na stół wigilijny.

Udało się nam uruchomić drugą stronę nawiewu ogrzewania w kościele. Bardzo proszę o szczególną uwagę na schodach. Nie można ich posypywać solą, a z powodu ilości opadu trudno je dokładnie odśnieżyć. Proszę uważać na śnieg, który może spadać z wierzy kościelnej. Również proszę o dokładne zamykanie głównych drzwi kościoła.

W związku z działaniami planowanymi przez parafię zapraszam na spotkanie członków Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się w sobotę 16 listopada po mszy świętej wieczornej o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę zapraszam dzieci na mszę dla nich o godz. 11.00. Będzie śpiewać nasza scholka, oraz 4 chłopców otrzyma komże ministranckie. Spotkania dla kandydatów i ministrantów odbywają się w soboty o 9.00 a dla scholki o godz. 10.00.

Również w przyszłą niedzielę, tradycyjnie w III niedzielę miesiąca składka na cele remontowe naszej parafii. Choć w poprzednich latach składka w grudniu była przeznaczana na ogrzewanie, to kolejny miesiąc zbieramy na nowy piec. Składka na pokrycie kosztów ogrzewania będzie w późniejszym czasie.

W piątek wypada III piątek miesiąca. Modlimy się na wieczornej mszy świętej za wszystkich naszych bliskich zmarłych wypominanych. Po Mszy świętej koronka do miłosierdzia Bożego.

Spowiedź święta przed świętami będzie w naszej parafii w czwartek 21 grudnia. Zadbajmy o oczyszczenie sumienia z grzechów, tak by z czystym sercem przyjąć nowonarodzonego w najbliższe świąta. Tego dnia będą również odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną. Proszę o zgłaszanie w zakrystii lub w kancelarii.

Kalendarz liturgiczny:

12 XII – We wtorek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe

13 XII – W środę wspomnienie św. Łucji dziewicy i męczennicy

14 XII – w czwartek wspomnienie św. Jana od krzyża, kapłana i doktora kościoła.