Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia – IV niedziela zwykła – 28.01.2024

Tradycyjnie jak w poprzednich latach, Parafia w Kwaczale oraz Samorządowy Ośrodek Kultury w Alwerni serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu dzieci i młodzieży z gminy Alwernia. Koncert dziś po mszy z godziny 16.00. Początek o 17.00. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, w którym wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa przez przyjęcie komunii świętej. Okazja do spowiedzi rano przed mszą świętą a wieczorem od 17.00 do Mszy Świętej.

Dnia 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, w Polskiej tradycji nazywane również świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze świętej o godz. 7.00, 18.00. Tradycyjnie poświęcamy w tym dniu świece – symbol Chrystusa – Światłość Świata. Na Mszę świętą o 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci z klasy III wraz z Rodzicami. Poświecimy świece na dzień pierwszej Komunii Świętej. Po mszy świętej spotkanie dla Rodziców dotyczące przygotowań do uroczystości Komunijnej.

Tego samego dnia z ustanowienia św. Jana Pawła II obchodzimy po raz XXVIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Dziękujemy Panu Bogu za powołania do życia zakonnego w Kościele, za siostry i braci zakonnych, osoby konsekrowane, za ich, jakże często, ciężką pracę w najbiedniejszymi i najbardziej potrzebującymi.

W sobotę – I sobota miesiąca –szczególnie oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny. O godz. 17.00 nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca – różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Odwiedziny u starszych i chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.00.

W przyszłą niedzielę po mszy świętej z godz. 8.00 spotkanie dla Róż różańcowych, różaniec oraz wzmianka tajemnic różańcowych.

4 lutego 2024, w niedzielę przypada 11 rocznica śmierci budowniczego kościoła i pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Stanisława Stopki.

Plan kolędy na najbliższy tydzień: od 9.00

29.01.2024 – Łozek cz. I – od P. Jarczyków do P. Filipków

30.01.2024 – Łozek cz. II – od P. Kapustów do P. Rychlików

31.01.2024 – Łozek cz. III – od P. Mazgajów do P. Zelechów
                     – początek od 12.00

01.02.2024 – Od P. Morawskiej do P. Taborskich

Kalendarz liturgiczny:

31.01 – w środę – świętego Jana Bosko, kapłana, założyciela Zgromadzeń Salezjańskich

03.02 – w sobotę – świętego Błażeja – biskupa i męczennika, patrona chorób gardła.