Parafia p.w. św. Stanisława Kostki

Ogłoszenia – V niedziela zwykła – 04.02.2024

Dziś przypada 11 rocznica śmierci budowniczego kościoła i pierwszego proboszcza naszej parafii ks. Stanisława Stopki. Po Mszy świętej z godz. 8.00 spotkanie dla Róż różańcowych, różaniec i wzmianka różańcowa.

Dziś z racji I niedzieli miesiąca po każdej Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.

W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić w intencji wszystkich chorych i w podeszłym wieku z naszej parafii.

W tym dniu między mszami do mszy świętej wieczornej całodniowe wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach 40-godzinnego nabożeństwa przygotowującego do Wielkiego Postu. Zapraszam wszystkich do wspólnej modlitwy.

Od 1 lutego w naszej parafii, na okres próbny, funkcję kościelnego pełni pan Andrzej Jarczyk. Bardzo proszę, aby mieć to na uwadze w przypadku przygotowań do celebracji chrztu, mszy ślubnych czy pogrzebowych. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali dotychczas w przygotowaniach do mszy świętej, zbierali ofiarę, szczególne członkom Rady Parafialnej i tym którzy co niedzielę podejmowali się tego obowiązku.

W przyszłą niedzielę msza święta dla dzieci o godz. 11.00. Będzie śpiewać nasza scholka. W ferie planujemy wspólny wyjazd dla scholki, ministrantów, lektorów i Grupy Apostolskiej na wycieczkę.

Zakończyła się kolęda w naszej parafii. Serdecznie dziękuję za wspólną modlitwę w domach, rozmowy, gościnność, przygotowane posiłki, transport oraz za wszystkie złożone ofiary. Podsumowanie kolędy w przyszłą niedziele.

W minionym tygodniu w naszej parafii był pogrzeb ś.p. Stanisława Kulawika. Niech odpoczywa w pokoju.

Kalendarz liturgiczny:

05.02 – w poniedziałek – świętej Agaty, dziewicy i męczennicy.

06.02 – we wtorek – świętych męczenników Pawła Miki i 25 towarzyszy.

10.02 – w sobotę – świętej Scholastyki, dziewicy, siostry bliźniaczki św. Benedykta